środa, 10 stycznia 2018

" 13 Powodów - Jay Asher "


" Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki . Ty jesteś jednym  z nich "

Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń . Nie możesz cofnąć czasu.  Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę.. to nacisnąć " play " 

Hannah Baker nie żyje . Dwa tygodnie temu popełniła samobójstwo, jeżeli słuchasz tych taśm, jesteś jednym z powodów . Clay główny bohater pewnego dnia po powrocie do domu znajduje tajemniczą paczkę w której znajdują się kasety właśnie od Hannah i tylko kiedy przesłucha kasety pozna całą prawdę i motywy śmierci swojej koleżanki . Książka ukazuje z pozoru błahe i mogłoby się wydać śmieszne słowa dla nas samych , mogą być ciosem dla kogoś innego . 
Moim zdaniem historia w książce szokuje i jest naprawdę  wartościowa skłania nas do przemyśleń nad własnym zachowaniem i nad tym,  jak traktujemy drugą osobę . Moim zdaniem trzynaście powodów powinno być obowiązkową lekturą dla młodzieży , ponieważ książka ta pokazuje , jak z pozoru zwykłymi plotkami możemy zranić drugą osobę . Książkę mimo trudnego tematu czyta się łatwo i szybko . Polecam tą pozycje młodzieży, rodzicom i nauczycielom . 

- Anna Sidor III TŻ  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz